3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер.
Бөлімі: | 3С бөлім.Санды және әріпті өрнектер. | |
Педагогтің аты-жөні: | Айымбекова Ж.Г. | |
Пәні: | математика | |
Күні: | 23.02 | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: 17 | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту мен бөлуге берілген теңдеулер | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.2.2.1 Х < және Х > түріндегі теңсіздіктерге сәйкес келетін сандарды анықтау. 2.2.2.2. Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді х+(25-6)=38; (24-3)-х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу. х+(25-6) =38; 24-3) -х=8; а+6=7+80 | |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар үшін: көбейту мен бөлудің белгісіз компонентін қалай табуды түсіндіру. Көптеген оқушылар үшін: Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді өздігінен құрастыру. Кейбір оқушылар үшін: Теңдеулер шешуде қателерді (оқу тапсырмаларындағы, басқа оқушылардың жұмыстарындағы) табу жəне түзету. | |
Құндылықтар: | Патриоттық. Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық, білім алу. Оқушылардың бір-біріне деген кұрмет, басқаның пікірін тыңдау, өз пікірін еркін білдіру дағдыларының қалыптасуы бірлескен жұмыс арқылы іске асады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру.
| Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындау, жаңа сабаққа назар аудару. Сабақтың басындағы көңіл-күйлерін салады | ||
Ортасы | Оқулықтағы №1, 60 бет. Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді. | Мұқият тыңдайды. | Жаңа сабақты түсінсе бір шапалақ. | Оқылым, тыңдалым |
№4 61 бет Тақтамен жұмыс | Дәптерге орындайды Теңдеулерді шеш: Х*2=8 Х:3=5 14:Х=7 | Оқулық, дәптер | ||
Жұптық жұмыс Карточкадағы өрнектерді пайдаланып, теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. | М: 6х3< 8х4 9х4> 9:3 | 1.Теңдіктер құра алады. 2.Теңсіздіктер құра алады. ҚБ: СMayлик арқылы топ басшылары тексеріп, бағалайды. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
Сергіту сәті | Балалармен сергіту сәтін орындау | Қайталап, біраз сергіп алады. | ДК экраны | |
Есептерді шығар. Топтық жұмыс | Есептерге өрнектер жаз. а)Шеберханада бір айда 3 домбыра жасалады. 6 айда неше домбыра жасалады? ә)Домбыра үйірмесіне күніне 8 оқушы қатысады. 5 күнде неше оқушы қатысады? б) Бір жүк көлігіне 2 фортепьяно тиіледі. 6 жүк көлігіне неше фортепьяно тиеуге болады? | Дескриптор: 1.Шартын жазады. 2.Сұрақ қояды 3.Шешуін табады. 4.Жауабын жаза алады. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
Соңы | Үй тапсырмасы: №6, 61 бет | Күнделіктеріне жазып алады. | 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері | |
Кері байла-ныс | Feedback Екі жұлдыз, бір тілек | Сабақтың соңындағы көңіл-күйлерін салып, қорапқа (жасыл, сары, қызыл) салады. | ||
Бағалау 2мин | Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. |